Szukaj

Liip Smart Monitor

1299.00 zł 1169.10 zł

Liip Smart Monitor - Opieka nad maluszkiem w oparciu o dane


Dla wielu rodziców pierwsze miesiące a nawet lata życia dziecka obfitują w momenty zwątpienia, niepewności i wielkiego strachu o jego zdrowie. Noworodek, kilkumiesięcznie niemowle, czy też dwuletnie dziecko nie jest jeszcze w stanie w zrozumiały sposób opisać swoich dolegliwości ani przekazać, że jego samopoczucie uległo pogorszeniu. Najpowszechniejszym sposobem komunikacji niemowlaków jest płacz, niestety on nie zdradza nam przyczyny złego samopoczucia, a jedynie zwraca naszą uwagę i wzbudza dodatkową czujność. Kilkulatki z kolei nawet jeżeli potrafią już nazywać swoje odczucia, nie są w stanie dać nam odpowiedzi co jest przyczyną złego samopoczucia i co najważniejsze, czy występujące objawy są poważnym powodem do niepokoju.

Technologia wychodzi naprzeciw potrzebom i obawom rodziców. 

Liip Smart Monitor to rewolucyjne rozwiązanie. Inteligentna opaska, która umożliwia monitorowanie na telefonie trzech najważniejszych funkcji życiowych maluszka - pulsu, poziom tlenu oraz temperatury - w czasie rzeczywistym, połączona jest z aplikacją Liip Care dostępną na telefonie lub tablecie opiekuna. To niewielkie urządzenie, które wygodnie zapina się na rączce lub nóżce maluszka, zaprojektowane zostało po to, aby umożliwić rodzicom kontrolowanie najważniejszych funkcji życiowych dziecka w domowych warunkach. Daje to rodzicom możliwość natychmiastowej reakcji na wszelkie niepokojące zmiany, a co za tym idzie poczucie bezpieczeństwa, którego tak potrzebują w pierwszych latach życia malucha.

Liip Smart Monitor umożliwia monitorowanie:

 • Pulsu (Tętna)
 • Poziomu tlenu (Saturacji)
 • Temperatury dystalnej (Komfortu termicznego)Liip Smart Monitor - Dla kogo?

Liip Smart Monitor jest przeznaczony dla dzieci od urodzenia do 7 roku życia. Dzięki trzem rozmiarom opasek będzie spełniał swoją funkcję również u bardzo małych dzieci, urodzonych przed czasem.

Liip Smart Monitor szczególnie pomocny może będzie:

 • u wcześniaków, które często wymagają szczegółowego monitorowania funkcji życiowych ze względu na nie w pełni rozwinięty układ oddechowy i większe ryzyko nagłej śmierci łóżeczkowej.
 • u noworodków - ich rodzice będą mogli spać spokojnie, wiedząc, że w przypadku nagłej zmiany w stanie zdrowia malucha zostaną poinformowani i będą mogli interweniować
 • u dzieci cierpiących na alergie, astmę, padaczkę, bezdech, problemy z oddychaniem lub sercem - umożliwia kontrolę stanu zdrowia dzieci oraz szybką interwencję w przypadku zaostrzenia problemów.
 • u dzieci w czasie choroby - pozwala monitorować zmieniającą się temperaturę, pomaga w decyzji kiedy podać lek przeciwgorączkowy, w razie spadku nasycenia krwi tlenem zaalarmuje i pomoże podjąć decyzję o podaniu leków lub udaniu się do lekarza.
 • u dzieci podróżujących w foteliku samochodowym - kiedy rodzic nie ma dostępu do dziecka i nie może sprawdzić, czy pozycja w jakiej dziecko śpi jest bezpieczna. Pozwala uniknąć uduszeniu pozycyjnego, w którym pozycja snu dziecka uniemożliwia mu prawidłowe oddychanie.


Rodzicielstwo Smart - Jak Liip Smart Monitor wspiera rodziców?

Liip Smart Monitor został stworzony po to, aby pomagać rodzinom. 

Troska o dobro, zdrowie i życie dzieci, to nieodłączny element rodzicielstwa. Nie da się przewidzieć i uniknąć wszystkich życiowych niebezpieczeństw, jednak dzięki nowoczesnym technologiom, można je minimalizować. Rozwiązanie, które dotychczas było dostępne tylko na poziomie opieki szpitalnej i dla wielu rodzin oznaczało ogromny stres, spowodowany nagłym pogorszeniem się stanu zdrowia dziecka, dziś może w dużej mierze zniwelować konieczność hospitalizacji dziecka. Dzięki szybkiej diagnostyce i reakcji na pogarszające się parametry życiowe, rodzic ma szansę w porę podać niezbędne leki, a tym samym zahamować rozwój poważnej choroby, a nawet uratować życie swojego dziecka. 

Żyjemy w czasach, kiedy mamy dostęp do technologii, dających nam zdalną kontrolę nad sprzętami elektronicznymi, aplikacje w telefonie podpowiadają nam jak długo mamy ćwiczyć i kiedy zbliża się menstruacja, czy też informują który pokój aktualnie odkurza nasz robot sprzątający. Czym są te informacje, wobec wiedzy o rzeczywistym stanie zdrowia naszego dziecka? Pojawienie się na rynku urządzenia takiego jak Liip Smart Monitor to szansa dla milionów rodziców na całym świecie, na spokojny sen, poczucie realnej kontroli i świadomość, że zrobili wszystko co możliwe, aby zadbać o bezpieczeństwo swojego dziecka.


Najważniejsze cechy Liip Smart Monitor

 • Dostęp do danych o najważniejszych parametrach życiowych dziecka w domowych warunkach
 • Pomiary dostępne w czasie rzeczywistym bezpośrednio na Twoim smartfonie/tablecie
 • Alerty na telefonie - wygoda i możliwość szybszej reakcji.
 • Prostota i minimalizm - jedno urządzenie, które mierzy wszystkie 3 podstawowe parametry.
 • Większa wygoda dla rodzica - mniej nocnych pobudek, kontrola temperatury bez konieczności budzenia dziecka, trafne decyzje w oparciu o dane, a nie domysły.

Dlaczego warto wiedzieć więcej?

Strach i niepewność to największe zmory rodzicielstwa, Liip Smart Monitor skutecznie je minimalizuje, zastępując poczuciem kontroli i spokoju.

  • Liip Smart Monitor daje rodzicom informacje o aktualnym stanie zdrowia dziecka monitorując jego parametry w czasie rzeczywistym, ale nie tylko. 
  • Urządzenie na bieżąco archiwizuje odczytane dane, co może być niezwykle istotne w procesie diagnostyki i leczenia niektórych chorób. Pozwoli wychwycić tendencje i schematy powtarzające się u dziecka.
  • Stała kontrola nad aktualnymi parametrami, a także dostęp do wiedzy i wykresów obrazujących przebieg choroby, daje poczucie bezpieczeństwa, tak bardzo pożądane przez obecnych ale również przyszłych rodziców. 


  Liip Smart Monitor vs standardowy monitor oddechu

  Liip Smart Monitor można używać:

  • w łóżeczku dziecięcym
  • w wózku
  • w foteliku samochodowym
  • w nosidle

  Ponieważ opaska jest stabilnie zapięta na rączce lub nóżce malucha, nie ma ograniczeń co do miejsca, w którym jest używana. Czujniki urządzenia monitorują parametry życiowe dziecka niezależnie od ruchów. Jest to nowatorskie rozwiązanie, które odróżnia Liip Smart Monitor od standardowych mat i monitorów oddechu, które często wszczynają fałszywy alarm, reagując na zmianę pozycji dziecka.


  "Opaska Liip Smart Monitor przeszła moje najśmielsze oczekiwania. Wykonana z najlepszych i bezpiecznych materiałów, paruje się z dedykowaną aplikacją za pomocą ultra bezpiecznej technologii Bluetooth Low Energy i w czasie rzeczywistym monitoruje puls, temperaturę i saturację."

  Przeczytaj całą recenzję Liip Smart Monitor

  Liip Smart Monitor - Certyfikaty i bezpieczeństwo

  Liip Smart Monitor posiada certyfikat CE (jest produkowany w Europie), spełnia wszystkie normy i standardy bezpieczeństwa dotyczące produktów dla niemowląt i dzieci.

  Liip Smart Monitor został przetestowany klinicznie na 398 niemowlętach i dzieciach i osiąga wynik 98% zgodności z urządzeniami używanymi w szpitalach do pomiaru podstawowych funkcji życiowych małych pacjentów. Został opracowany i przetestowany we współpracy z lekarzami na oddziałach pediatrycznych.

  Opaska Liip Smart Monitor nie jest wyrobem medycznym i nie jest przeznaczona do diagnostyki, zapobiegania, monitorowania, leczenia, ani łagodzenia jakichkolwiek chorób, stanów, obrażeń lub upośledzenia.


  Trzy rozmiary - Idealne dopasowanie nawet dla wcześniaków

  Dzięki 3 opaskom w różnych rozmiarach można wygodnie dopasować szerokość do potrzeb dzieci w różnym wieku. W pierwszych miesiącach życia Liip Smart Monitor należy zakładać na kostkę dziecka, u większych dzieci na nadgarstku. Opaski wykonane są z hypoalergicznego materiału bezpiecznego dla skóry malucha.

  W jaki sposób działa Liip Smart Monitor?

  Sensory wbudowane w urządzenie zbierają dane w prostym kontakcie ze skórą dziecka.

  Liip Smart Monitor informuje opiekuna o najważniejszych funkcjach życiowych malucha w czasie rzeczywistym za pośrednictwem aplikacji mobilnej Liip Care.

  W aplikacji znajduje się też historia pomiarów zawierająca dane z ostatniego tygodnia, a dodatkowo na stronie www.liipcare.com w zakładce Connected Care rodzice otrzymują dostęp do 12-miesięcznej historii danych. Można ją pobrać za pomocą tabletu lub komputera.


  Protokoły postępowania

  Ponieważ interpretacja samych danych mogłaby być skomplikowana, algorytm aplikacji wyraźnie informuje, czy wszystko jest w porządku, czy jedna ze stałych ma niepokojący poziom, a jeśli tak to wysyła alert.

  Alertowi wysłanemu do rodziców zawsze towarzyszy protokół postępowania dopasowany do rodzaju problemu, zanotowanego przez Liip Smart Monitor. Daje to rodzicowi poczucie bezpiecznie, ponieważ wie, jakie kroki podjąć, aby przywrócić dobre samopoczucie maluszka. Protokół postępowania podpowiada rodzicom, jak zareagować na alert.

  Protokoły postępowania zostały przygotowane we współpracy z pediatrami i pracownikami służby zdrowia. Jest to sposób postępowania identyczny z tym stosowanym przez lekarzy i personel medyczny.

  Protokoły postępowania i algorytm według którego działa aplikacja Liip Care uwzględniają wiek dziecka (na przykład normalne tętno u noworodka nie jest takie samo jak dziecka w wieku 6 lat).


  Liip Smart Monitor - co zawiera zestaw?

  • urządzenie służące do pomiaru funkcji życiowych malucha
  • 3 opaski o różnych rozmiarach, które umożliwiają używanie u dzieci od urodzenia do 7 roku życia. 
  • kabel USB
  • ładowarka
  • igła do wyłączania/resetowania i ponownego uruchamiania urządzenia
  • uproszczona instrukcja obsługi

  Telefon nie jest zawarty w pakiecie.
  Kompletną instrukcję obsługi w języku polskim możesz również pobrać tutaj.


  Aplikacja

  Aplikację Liip Care możesz pobrać za darmo na urządzenia z systemami Android oraz iOS:

  Liip Care na Google Play

  Liip Care na App Store

  Usługa Connected Care dostępna jest na stronie producenta.


  Gwarancja

  Produkt jest objęty 2-letnią gwarancją producenta.

  Usługa Connected Care oraz aplikacja Liip Care są udostępniane użytkownikom bezpośrednio przez producenta.


  Najczęściej zadawane pytania

  Zobacz odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania dotyczące Liip Smart Monitor!

  Pobierz instrukcję w języku polskim


  O producencie

  Producentem Liip Smart Monitor jest hiszpańska firma Wearables Inteligentes SL. Jej misją jest tworzenie innowacyjnych, technologicznych produktów, które zapewniają rodzicom poczucie bezpieczeństwa i dostarczają wiedzy na temat stanu zdrowia ich dzieci.

  Opaska Liip Smart Monitor przeszła badania kliniczne w szpitalu Quirónsalud w Walencji, w których brało udział łącznie 394 dzieci w wieku do 7 lat. Wyniki tych badań oraz doświadczenia tysięcy rodzin korzystających z Liip Smart Monitor pozwalają twierdzić, że opaska ta jest niezawodnym i wygodnym narzędziem dla rodziców, pozwalającym im zapewniać swoim dzieciom opiekę, wsparcie i dbać o ich dobre samopoczucie i spokój.

  Liip Smart Monitor jest produktem zaprojektowanym i wyprodukowanym w Europie.
  W 2019 roku został uzyskał nagrodę Innovation Award 2019 w kategorii The Best Safety Product.

  Dane kontaktowe producenta:

  WEARABLES INTELIGENTES S.L
  TIN: (CIF) B98758527
  Adres: Ronda Narciso Monturiol y Estarriol, 7-9, Edificio Tecnoparq, bajo derecha 5, 46980 Paterna (Valencia), Hiszpania
  Telefon: 622704454
  Adres e-mail: info@liip.care

  WYSYŁKA W: 24 H

  Opinie rodziców:

  Tutaj zostaną wyświetlone opinie od twoich klientów

  Zainstaluj aplikację Shoplo Reviews

  Przejdź do aplikacji

  Koszyk

  Twój koszyk jest pusty

  Wybierz pierwszy produkt